• ółążść‡

5 marca 2016 cztery uczennice z grupy misyjnej pojechały do Jemielnicy. Tam wzięłyśmy udział w warsztatach zdobienia baranków. Oto kilka fotek...

Powrót

Na początku roku,  przygotowaliśmy kartki okolicznościowe i wielkanocne oraz  stroiki wielkanocne.  Pieniążki przekazaliśmy na naukę dla naszych zaadoptowanych dzieci z Burkina Faso, a także wpłaciliśmy 1000 zł na zakup artykułów szkolnych do Malawi. 

Dnia 22 sierpnia byliśmy na Górze Św. Anny i spotkaliśmy się z uczestnikami projektu pomocy w edukacji dzieci i młodzieży z Korsimoro (Burkina Faso). Szczególnie cenne były relacje ojca Rafała Segieth. Otrzymaliśmy list i aktualne zdjęcia. Poza tym, mieliśmy okazję poznać pana Andrzeja z Gościa Niedzielnego. Artykuł opisujący to wydarzenie pojawił się właśnie w Gościu Niedzielnym – artykuł pt. Dwie góry do szkoły.

W październiku przygotowaliśmy pudełka na prezenty i kartki urodzinowe. Część sprzedaliśmy w szkole podczas wywiadówki, a część przed kościołem. Z okazji tygodnia misyjnego pan Andrzej Kerner przyjechał do naszej szkoły i przeprowadził wywiad, zrobił zdjęcia. Był pod wrażeniem naszej działalności i pomysłów. Po raz kolejny opisano nasze działania w Gościu Niedzielnym (artykuł - Celine, Alexis, studnia i dach).

Następnie przygotowaliśmy kartki na Boże Narodzenie. Pomysł wykonania kartek zrodził się podczas warsztatów zorganizowanych na świetlicy w Boryczy. Sprzedaliśmy prawie 100 kartek!!!

 

 Tradycyjnie, przygotowaliśmy także pierniki świąteczne, które sprzedawaliśmy 6 grudnia. Pierniki cieszyły się wielkim powodzeniem i wszystkie zostały sprzedane.

Powrót

Podczas Kiermaszu na Boże Narodzenie 2015 sprzedawaliśmy stroiki świateczne zrobione przez nas samych. "Zarobiliśmy" 1200 zł, które zostały przekazane na budowę studni w Togo. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! Polecamy się na przyszłość:-) A teraz popatrzcie jakie cuda potrafimy zrobić...

Powrót

W roku 2013 - we wrześniu -  mieliśmy spotkanie na Górze Św. Anny z ojcem Rafałem (pracuje w Burkina Faso) i ojcem Krystianem. Na to spotkanie pojechały osoby, ktore adoptowały dzieci z Burkina Faso. Dowiedzialiśmy się o życiu w tym kraju, o warunkach jakie tam panują i opłaciliśmy kolejny rok nauki dla naszych dzieci: Alexis i Mamounaty. Poza tym opłaciliśmy katechetę, który uczy tamtejsze dzieci. Dostaliśmy pierwszy list od Alexis!!!

Pieniądze zebraliśmy poprzez sprzedaż pierników świątecznych i cegiełek misyjnych na kiermaszu bożonarodzeniowym.

 

W roku 2014

Przygotowaliśmy stroiki i sprzedawaliśmy je na festynie parafialnym. 

W zeszłą sobotę pojechaliśmy do Jemielnicy i tam siostra Nikola udziliła nam cennych wskazówek, jak ładnie zrobić kartki urodzinowe.

Wpłaciliśmy pieniądze na kolejny rok nauki dla naszych dzieci.

 

Otrzymaliśmy listy od nich - w języku francuskim - i po przetłumaczeniu odpiszemy im.


A poniżej parę fotek dokumentujących opisane zdarzenia...

Powrót

Sprzedając wielkanocne stroiki Przyjaciele Misji z naszej parafii zebrali pieniążki na opłacenie kolejnego roku nauki adoptowanych dzieci z Burkina Faso.

 

Swoją obecność dziewczyny zaznaczyły też na Festynie Parafialnym. Ze sprzedaży oryginalnych i własnoręcznie wykonanych świec, a także innych "cegiełek misyjnych" zebrano ponad 1400 zł na budowę dachu kościoła w Togo.

A poniżej kilka migawek z tych wydarzeń...

Powrót

w naszej szkole osoby, które chętnie biorą udział w różnych akcjach pomagających bardziej potrzebującym.

 

Do tej pory udało nam się dokonać następujących rzeczy.

 

Uczniowie zbierali przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy.

Uczennice Marysia Hendel, Natalia Hurek i Wiktoria Pierończyk razem z p. Edytą Bieniek zawiozły zebrane przybory do sióstr zakonnych w Jemielnicy.

 

W ramach Programu Pomocy Edukacyjnej dla Dzieci w Burkina Faso „DAĆ IM NADZIEJĘ” adoptowano dwójkę dzieci, Alexis i Mamounata, którym pokryto koszty nauki przez okres 1 roku.

AlexisOuedraogo

ur. 17.02.1995

Soubeira – Burkina Faso


MamounataOuagla

urodzona w roku 2000.

Noungou – Burkina Faso

 

Uczennice z klasy IV Marysia, Natalia i Wiktoria zbierały przed kościołem pieniądze na budowę studni w Togo. Zebrały 900 zł!

 

Paulina i Marysia sprzedawały ręcznie robione kartki i kalendarzyki misyjne w szkole.

 

Natalia, Karolina i Marysia sprzedawały pierniki świąteczne, które przygotowały z rodzicami.

 

Podczas kiermaszu uczniowie sprzedawali różne ozdoby bożonarodzeniowe, pierniki i przygotowane niespodzianki.

 

 
 

 

 

Powrót

Menu

Statystyki


statystyka

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

piątek,
24 maja 2024

(145. dzień roku)

Święta

Piątek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

 

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
18958

Zegar