• ółążść‡

„CzwartePrzykazanie.pl” to publikacja autorstwa znanych telewizyjnych dziennikarzy Iwony Schymalli i Macieja Zdziarskiego. Książka podpowiada, jak układać relacje między pokoleniami i jak zapewnić rodzicom dobrą, spokojną starość. Wywiady z lekarzami i psychologami dostarczają wiedzy, która pomoże tworzyć dobrą atmosferę w rodzinie. Eksperci dają wiele praktycznych rad – zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia, rady dla rodzin opiekujących się chorymi seniorami, a także propozycje prostych rozwiązań, które mogą ułatwić życie.
Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany naszej Fundacji na potrzeby Domu Matki i Dziecka. Cena jednego egzemplarza książki, sprzedawanego w zestawie wraz z certyfikatem zakupu, to 30 zł.
Sprzedaż książki-cegiełki „CzwartePrzykazanie.pl” będą prowadzić księża we wszystkich parafiach diecezji opolskiej 29.09.2013 r.
Serdecznie polecamy!

To trzeba przeczytać!


Papież Jan Paweł II nazwał Najświętszą Eucharystię "największym skarbem Kościoła", a mimo to nawet wielu żarliwych katolików w sposób ograniczony pojmuje ten pełen mocy sakrament. Ta książka to wszystko zmieni! Dzięki niej zyskasz całkowicie nową świadomość, że Eucharystia nie ogranicza się tylko do przyjmowania Komunii; ona może przemieniać twoje codzienne życie.

Ta wnikliwa i niezwykle wciągająca książka - głęboko oparta na Piśmie Świętym, pismach wielu świętych i nauczaniu dwóch ostatnich papieży - wprowadzi Cię w niektóre "ukryte" prawdy Eucharystii; prawdy, które zawsze przyjmowali teologowie, święci i mistycy, a które rzadko były przekazywane zwyczajnym ludziom w sensowny sposób.

Vinny Flynn jest dyrektorem wykonawczym MercySong Ministries of Healing. Jest utalentowanym muzykiem, mówcą i pisarzem, a jego przejmujące nauczanie o Bożym Miłosierdziu, sakramentach i ojcowskiej miłości Boga uczyniło z niego popularnego prelegenta na misjach parafialnych, konferencjach i rekolekcjach.

Globalna rewolucja seksualna, propagowana przez ONZ i Unię Europejską, wkradła się do polityki, instytucji władzy i placówek oświatowych. Tam stopniowo, za plecami opinii publicznej, zrodził się z niej ogromny program przekształcenia społeczeństwa, który burzy podstawy demokracji i przybiera coraz bardziej totalitarny kształt.
Gabriele Kuby, socjolog z wykształcenia i matka trojga dzieci, od czasu przejścia na katolicyzm w 1997 roku zajmuje się w licznych publikacjach i wykładach krytyczną analizą ideologii genderowej oraz jej destrukcyjnym wpływem na współczesne społeczeństwa, jak i przyszłe pokolenia. 
Miejmy nadzieję, że ta książka – rzetelna, bezkompromisowa i daleka od „poprawności politycznej” analiza wdrażanej na naszych oczach globalnej rewolucji kulturowej – otworzy oczy i sumienia także odpowiedzialnym za politykę, Kościoły, kulturę i społeczeństwo, aby z przekonaniem stawali w obronie godności człowieka i opartego na niej systemu wartości. 

Odsyłam do http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=295


PSYCHOLOG W KONFESJONALE

Ks. Marek Dziewiecki to niesamowita postać. Jest nie tylko genialnym rekolekcjonistą, ale i świetnym psychologiem. W dodatku w fenomenalny sposób potrafi wykorzystywać wiedzę psychologiczną w duszpasterstwie. To również autor, którego książki są dosłownie rozchwytywane przez Klubowiczów Tolle.pl (aż 10 jego książek to bestsellery w naszym Klubie!).

Czytając tę książkę, dowiesz się wielu niezwykłych rzeczy nie tylko o samym ks. Marku, o codzienności życia kapłanów, ale także o wyborze Twojej własnej życiowej drogi i umacnianiu się w wierze.

Czy zadawałeś sobie kiedyś na przykład pytanie, skąd księża czerpią siłę do działania? Albo: w jaki sposób ksiądz zdobywa wiedzę na temat takich obszarów życia, których sam nie doświadcza (np. małżeństwa, seksualności)? Lub: czego możemy się dowiedzieć o psychice człowieka z... Ewangelii?

Tym razem polecam artykuł Szymona Hołowni Kościół - do podziemia zamieszczony na http://www.stacja7.pl. Zachęcam także do wypowiadania się co o pomysłach tam zamieszczonych sądzicie?

Przychodzisz do domu i nareszcie masz wolną chwilę... A może by tak sprawdzić pocztę? Stos nieodebranych wiadomości, SPAM, reklamy, kilka e-maili od znajomych i... e-mail od Boga!

Co byś wtedy zrobiła? Czego chce od Ciebie Bóg? Dlaczego wysłał wiadomość akurat do Ciebie?

Książka Claire Cloninger "E-mail od Pana Boga do kobiet" odpowie na wiele nurtujących Cię pytań. Dowiesz się, jak znaleźć czas na wszystko i jak realizować swoje marzenia. Poznasz sposoby rozwiązywania różnych problemów. Dzięki tej książce wyślesz swoją duszę do kosmetyczki.

Oto masz wyjątkową szansę, aby zalogować się w sercu Boga i rozważyć rzeczywiste, codzienne problemy, przed którymi stają wszystkie kobiety. Nie jesteś sama.

Bóg jest prawdziwy. Żyje i pragnie bliskiego kontaktu z Tobą. Zna najgłębsze pragnienia Twojej duszy, zanim sama je wypowiesz.

Jego słowa wskażą Ci drogę, dodadzą Ci sił i pomogą w podejmowaniu życiowych wyzwań i trudnych decyzji. Poczujesz się kochana i doceniona, ważna i niepowtarzalna, znacząca i zrozumiana.

Ponadto dowiesz się:

 • w jaki sposób dzielić się swoją radością z bliskimi?
 • co zrobić, by ciężar samotności stał się lżejszy?

Już dziś połącz się on-line z Bogiem i doświadcz potęgi Jego miłości! "E-mail od Pana Boga do kobiet" jest właśnie tym, czego potrzebujesz, aby podążać w życiu właściwą ścieżką!

Sięgnij po tę książkę! Czeka na Ciebie e-mail od Boga!

Są choroby, które przebiegają niezauważone i rozwijają się bez objawów. Lecz gdy się ujawnią, często jest już za późno, aby je wyleczyć. Podobny przebieg może mieć choroba duszy.

Lenistwo duchowe jest dolegliwością ukrytą i paraliżującą duszę. Sprawia to, że tej dolegliwości nie można zahamować. Na wstępie atakuje rozum zaciemniając go, potem dotyka wolną wolę, którą osłabia i wyniszcza.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak nie wpaść w pułapkę uśpienia duchowego. Jej lektura otworzy Ci oczy na zagrożenie, jakim jest lenistwo duchowe oraz uświadomi Ci, co oddala Cię od Boga.

Dzięki temu zwrócisz uwagę na pozornie błahe zaniedbania, które w istocie osłabiają Twoją relację z Bogiem. Książka pomoże Ci lepiej zrozumieć objawy choroby duchowej oraz wskaże sprawdzone przez wieki tradycji sposoby, jak obudzić uśpione serce.

Ponadto czytając tę książkę dowiesz się:

 • Dlaczego ludzie uważający się za dobrych chrześcijan żyją tak, jakby Bóg nie istniał?
 • Jakie są przyczyny cichego odchodzenia narodów od Chrystusa i Kościoła?
 • Skąd się biorą i co zwiastują: zniechęcenie, drażliwość, opór przed Bogiem, spowiedzią i modlitwą oraz narastające poczucie, że życie wiarą jest ciężkie i nie do uniesienia?

"Lenistwo duchowe" to cenny i praktyczny poradnik duchowy dla wszystkich, którym brak nadziei, przeżywających zniechęcenie, odczuwających niezdolność do życia w modlitwie, żywiących nieprzejednaną urazę czy opór względem Boga i wszystkiego, co Boże.

Sięgnij po tę książkę i uchroń swoją duszę od duchowego lenistwa!

Ile razy pomyślałeś sobie, że jesteś lepszym człowiekiem od innych? A może uważasz się za świętszego niż jesteś? Ale czy tak jest na pewno? Czy dobrym i prawym życiem zyskujesz pierwszeństwo w drodze do Nieba?

 
Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. (Mt 21,31b)
 

Dlaczego Ewangelia jest tak kontrowersyjna? Dlaczego Jezus bardziej cenił celników i nierządnice niż “porządnych” ludzi? Czy jest to zachęta do grzeszenia? Dlaczego tak ciężko jest zrozumieć sens ewangelicznych słów?

 

Możesz teraz znaleźć odpowiedzi na te pytania! Przed Tobą książka o bardzo kontrowersyjnym tytule “Prostytutka idzie do nieba”.

 

www.tolle.pl

Autor przedstawia niezwykłą historię obrazu „nie malowanego ludzką ręką”. Ukazuje szerokie tło historyczne wydarzeń związanych z objawieniami Matki Bożej w Guadalupe i okoliczności towarzyszące samemu wydarzeniu. Z niezwykłą wnikliwością przypatruje się samemu obrazowi, odkrywając „zaszyfrowane” w nim tajemnice. Przybliża również postać Juana Diego, którego 31 lipca 2002 roku Jan Paweł II ogłosił świętym. „Dzięki Autoportretowi z Guadalupe i świadectwu Juana Diego w ciągu siedmiu lat nawróciło się na chrześcijaństwo osiem milionów Meksykańczyków” pisze w tej książce Konstanty Osiński. Książka do nabycia w Wydawnictwie Księży Marianów.

 • Kościół wrogiem wolności i demokracji
 • Kościół zabrania seksu
 • Kościół nie docenia kobiet
 • Kościół jest bogaty
 • Kościół jest antysemicki

Naprawdę? Może warto sprawdzić jak jest naprawdę z tym Kościołem... Zamiast wczytywać się w Fakty i mity i wsłuchiwać w medialną propagandę może warto przeczytać książkę Kościół - stereotypy, uprzedzenia, manipulacje? Polecam serdecznie. Książka wydana przez KAI i Wydawnictwo Gaudium.

Książka o naszej parafii.

Pasjonujące dzieje ludzi.

Wzruszające wspomnienia.

Wydarzenia, o których nie wiedziałeś.

Piękna i wartościowa pamiątka.

Wspaniały prezent.

Niezbędny podręcznik o naszej” małej Ojczyźnie”.

Historia, którą muszą poznać twoje dzieci i wnuki.


Z wielką radością chcę poinformować wszystkich, że ukazała się już od pewnego czasu przygotowywana i zapowiadana książka o naszej parafii i kościele: "Krośnica i Borycz. Kościół i parafia", autorstwa p. Piotra Smykały. Obecnym i byłym mieszkańcom naszej parafii gorąco polecam to profesjonalne i całościowe opracowanie traktujące bardzo szeroko o naszej historii i teraźniejszości. Obok tekstu znajdziemy w niej również bogaty zbiór ciekawych zdjęć. Książkę można już nabyć (w zakrystii lub kancelarii parafialnej).

 

A oto jej spis treści:

Zarys historii Krośnicy

Edukacja w Krośnicy

Zarys historii Boryczy

Właściciele Krośnicy i Boryczy

Kościół Katolicki na Śląsku

Kościół i parafia w Krośnicy

Duszpasterze parafii w Krośnicy

Powołania kapłańskie w parafii

Powołania zakonne w parafii

Dzwony kościoła

Organy i organiści

Kościelni i szafarze nadzwyczajni

Ministranci

Róże Różańcowe

Parafialny Zespół CARITAS

Cmentarz parafialny

Plebania

Bierzmowania, misje świete i wizytacje biskupie

Krzyże i kapliczki przydrożne w Krośnicy

Krzyże i kapliczki w Boryczy

Najsłynniejsi z Woschków

Piosenka i wiersz o małej ojczyźnie

Znana dziennikarka i feministka. Telewizyjna twarz Stanów Zjednoczonych. Sukces Teresy Tomeo jest marzeniem niemal każdej młodej kobiety: piękny dom, przystojny i dobrze zarabiający mąż, kariera.

Czy naprawdę kobieta XXI wieku tego wszystkiego potrzebuje? Czy musi płacić za to szczęściem rodzinnym? Czy udane życie zawodowe Teresy uda się połączyć z rolą kochającej żony i matki?

Świadectwo Teresy Tomeo, kobiety wyzwolonej przez Chrystusa, nieposłusznej kłamstwom kultury. Świecka dziennikarka i feministka opowiada o swoim powrocie do Boga.

 

Teresa Tomeo - dziennikarka radiowa i telewizyjna z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Przez 19 lat pracowała przed kamerami jako sprawozdawczyni i prezenterka telewizyjna w rodzinnym Detroit. W 2000 roku zrezygnowała z pracy w świeckich mediach i założyła własną firmę medialną Teresa Tomeo Communications.

Od tej pory podróżuje po USA z wykładami na temat świadomego korzystania z mediów i dzieli się doświadczeniem powrotu do Kościoła, prowadzi programy telewizyjne i radiowe w największej na świecie katolickiej sieci medialnej EWTN i stale współpracuje z katolickim pismem "Our Sunday Visitor". Jest autorką sześciu książek i współautorką bestsellerowej serii dla dziewcząt "All Things Girl". W 2008 roku jako jedna z 280 delegatek z całego świata uczestniczyła w watykańskim kongresie kobiet.

"Miłość czy MIŁOŚĆ"

Przeczytaj tę książkę! Być może znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania, a przedstawione rady pomogą Ci wybrnąć z sytuacji w jakieś się znalazłeś. Autorzy - Katarzyna i Tomasz Jarosz są małżeństwem od 2004 r. Prowadzą portal katolicki www.adonai.pl.

 • Masz wątpliwości co do swojego uczucia?
 • Nie wiesz czy to miłość czy przelotne zauroczenie, a może tylko przyjaźń?
 • Podoba Ci się ktoś, ale jesteś nieśmiały i nie wiesz jak nawiązać kontakt?
 • Chcesz wiedzieć czego w związku oczekuje kobieta, a czego mężczyzna?
 • Nie rozumiesz z czego wynikają konflikty między Wami?
 • Dzieli Was duża odległość, różnica wieku lub wykształcenia?
 • Nie wiesz jakie gesty są dozwolone podczas "chodzenia ze sobą"?
 • Twój chłopak lub dziewczyna jest osobą niewierzącą?
 • A może pokochałeś osobę, z którą nie możesz być?

Można ją nabyć na www.tolle.pl

Problemy z seksualnością. Odpowiedzi na dylematy młodych chrześcijan

 

Ta książka pomoże ci poznać i zrozumieć stanowisko Kościoła poprzez odpowiedź na takie pytania, jak:       > Skoro się kochamy to dlaczego nie możemy współżyć przed ślubem?

 • Dlaczego Kościół nie akceptuje wspólnego mieszkania narzeczonych przed ślubem?
 • Jak mam powiedzieć "nie" chłopakowi i mieć szansę, by nie rozpadł się nasz związek?
 • Czy masturbacja rzeczywiście jest taka zła, jak twierdzą księża?
 • Dlaczego Kościół nie akceptuje antykoncepcji?
 • Skoro się kochamy, to czy potrzebny jest nam jeszcze ślub?
 • Jeśli ktoś jest homoseksualistą, to czy nie m

   

  a prawa do szczęścia i bycia z ukochaną osobą?
 • Czy osoby cierpiące z powodu odmiennej tożsamości płciowej, nie powinny mieć prawa do zmiany płci?

Ks. Marek Dziewiecki to j

 

eden z najbardziej poczytnych autorów katolickich w Polsce, mający na swym koncie wiele książek z zakresu przygotowania do sakramentu małżeństwa i założenia rodziny, komunikacji międzyludzkiej, wychowania oraz profilaktyki i terapii uzależnień. Jest doktorem psychologii, adiunktem UKSW, jak również cenionym rekolekcjonistą, krajowym duszpasterzem powołań i dyrektorem telefonu zaufania w diecezji radomskiej.

Ta książka jak i wiele innych do nabycia na www.tolle.pl

 

Menu

Statystyki


statystyka

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

wtorek,
18 czerwca 2024

(170. dzień roku)

Święta

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

 

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
34194

Zegar