• ółążść‡

31.05.2020

1.  Dziś UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela było kolejnym momentem zwrotnym w życiu Apostołów – od tej chwili stali się oni odważnymi świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego wobec świata. Dzień Pięćdziesiątnicy stał się dniem objawienia się Kościoła. Dzień ten trwa nadal. Dziś my kontynuujemy misję przekazaną przez Jezusa Apostołom i bardzo potrzebujemy światła, mocy i pocieszenia Bożego Ducha…

                Jutro wracamy do okresu zwykłego w liturgii Kościoła, a to oznacza również, że odmawiamy znowu Anioł Pański zamiast Raduj się nieba Królowo.

2.  Dziś ostatnie już nabożeństwo majowe oraz modlitwa do Ducha Świętego – a wszystko w ramach jeszcze raz godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu – rozpoczynamy o g. 15.00. Zapraszam.

3.  Jutro obchodzimy święto NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA – zapraszam na Mszę św. o 18.00 lub 20.00. Na godzinę 20.00 zapraszam także młodzież z kl. VIII oraz I szkół średnich – kandydatów do bierzmowania, którzy ten sakrament mają przyjąć jeszcze w tym roku.

4.  Rozpoczynamy CZERWIEC – miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serce Jezusa wciąż czeka na naszą miłość. Czy nie jest jej niestety coraz mniej? Serce Jezusa wciąż jest ranione przez ludzki grzech i  niewdzięczność, a przede wszystkim przez kompletną OBOJĘTNOŚĆ na dar Jego miłości. Nie poszerzajmy sami grona tych niewdzięcznych o obojętnych.    W naszym kościele przez cały miesiąc będziemy po Mszy św. odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa, prosząc o odnowienie wiary i nawrócenie, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.  

5. Szczególnym dniem kultu i wynagrodzenia Sercu Jezusowemu jest PIERWSZY PIĄTEK miesiąca. Zapraszam niezmiennie na Mszę św. i nabożeństwo. Z pierwszym piątkiem wiąże się ściśle GODZINA ŚWIĘTA pierwszego czwartku – tego dnia zapraszam serdecznie o g. 17.00 na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu (z okazją do spowiedzi św.). Godzinna adoracja będzie także w piątek o g. 17.00 (z okazją do spowiedzi).

    Przypominam, że spowiadamy się z zasłoniętymi ustami.

6.  W czwartek obchodzimy ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO i WIECZNEGO KAPŁANA.  Jest to również dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w Intencji Kapłanów OREMUS. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy codziennie modlą się za mnie i za innych kapłanów – Bóg zapłać!

7. W czwartkowy wieczór zapraszam skromne grono tegorocznych maturzystów z naszej parafii oraz ich rodziny na Mszę św. w ich intencji z okazji zbliżających się egzaminów.

     Również po tej Mszy św. będzie okazja do spowiedzi do g. 20.00.

8. UWAGA, przede nami PIERWSZA SOBOTA miesiąca i nasze nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszam – od g. 6.30: różaniec, Msza św. z komunią wynagradzającą oraz 15-sto minutowe rozważanie tajemnicy różańcowej.

9.Za tydzień przypada UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ – jest to (zgodnie z przykazaniem kościelnym) ostateczny termin spełnienia obowiązku przyjęcia Komunii wielkanocnej. Proszę tego nie lekceważyć.

10.  WIRUSOWE NOWOŚCI (od 30 maja):

a)        Biskup opolski odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej za wyjątkiem osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy „odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem”;

b)       Znosi ograniczenia liczby wiernych w kościołach z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wiernych i posługujących; przebywający na zewnątrz kościoła mają obowiązek zasłaniać usta albo zachować dystans (2 m); Komunia św. będzie udzielana tylko w kościele;

c)        Przywraca możliwość organizowania procesji i konduktów pogrzebowych w grupach nie większych niż 150 osób, dotyczy to również procesji Bożego Ciała.

d)       Przypomina, że wierni mają prawo przyjmować Komunię św. albo na rękę albo bezpośrednio do ust;

e)        Przywraca posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. podczas Mszy św.;

f)        Wciąż zawieszona jest regularna posługa duszpasterzy wobec chorych, ponieważ to właśnie oni należą do grupy największego ryzyka zakażenia wirusem, niemniej jeśli chorzy wyrażą takie życzenie i za zgodą ich bliskich kapłan może przyjść do nich z Komunią św.. W tej sprawie proszę bezpośrednio kontaktować się tylko z ks. proboszczem.

g)       Ponadto wciąż zachęcam do codziennej wieczornej modlitwy różańcowej w naszych domach. Módlmy się nie tylko o definitywne ustanie epidemii, ale przede wszystkim o odnowienie wiary i życia sakramentalnego, o nawrócenie, módlmy się za dzieci i młodzież, a także za chorych i tych, którzy naszej modlitwy szczególnie potrzebują czy o nią proszą.

11. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych.

12.  Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie trasą nr 1, czyli tylko ul. Szkolną z tradycyjnymi miejscami na ołtarze.

13. Sprzątanie kościoła: Krupa, Hurek, Ciomperlik, Machnik, Misz K., Hurek. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

14. Kolekty: dziś parafialna, za tydzień diecezjalna. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

15.  Jutro przypada diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o błogosławieństwo Boże w pracy – dla naszego rejonu Msza św. w Kamieniu Śl. o g. 10.00.

16.  W przyszłą niedzielę w katedrze opolskiej o g. 9.00 Msza św. w ramach dorocznej pielgrzymki mniejszości narodowych.

31.05.2020  – NIEDZIELA – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  7.30 – Za +męża Józefa Andrysek, ++rodz. Andrysek-Jendryka, ++dzieci i ++z pokr..

 

  9.00 – Za +męża Piotra Szłapa, ++rodz. Jana i Jadwigę Gordzielik, Franciszka i Zofię Szłapa, ich ++dzieci i ++z pokr..

 

10.30 – Za roczne dzieci: Wojciech Błyszcz, Michał Szendzielorz.

15.00 – ADORACJA i nabożeństwo majowe.

01.06.2020    PONIEDZIAŁEK – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA

18.00 – Za +męża Alojzego Wacławczyk, jego rodz. Annę i Józefa, ++rodziców Gertrudę i Fryderyka Kasprzak i ++z pokrew..

 

20.00 – O dary Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże dla wspólnoty modlitewnej, dla kandydatów do bierzmowania oraz dla całej parafii.

02.06.2020  – WTOREK

  7.00 – Za +męża Józefa Stokłosa, syna Sebastiana oraz ++rodz. Jadwigę i Tomasza Krancioch.

03.06.2020    ŚRODA – św. męczenników Karola Lwangi i tow.

  7.00 – Do NSPJ i MB Nieust. Pomocy o bł. Boże i zdr. w rodzinie Pawła i Teresy Warzecha.

04.06.2020    CZWARTEK – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA

  7.00 – Za +ojca Roberta Halupczok, ++rodz. Antoniego i Gertrudę Janik, +Mieczysława Surmiak.

17.00 – GODZINA ŚWIĘTA

18.00 – O światło Ducha Świętego i opiekę Bożą dla tegorocznych maturzystów z naszej parafii.

05.06.2020    PIERWSZY PIĄTEK – św. Bonifacego, bpa i męczennika

  7.00 – Za Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i całą parafię.

18.00 – Do NSPJ i MB Nieust. Pomocy z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o bł. Boże i zdr. w rodzinie Krzysztofa i Beaty Smykała oraz za ++ojców Alojzego Piosek i Konrada Smykała.

06.06.2020    PIERWSZA SOBOTA

    7.00 – O bł. Boże i zdr. dla Reginy Ciomperlik i dzieci z rodzinami oraz za +męża Krystiana Ciomperlik, jego ++rodz. Eryka i Gertrudę i ++z pokr..

07.06.2020    NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

18.00 – Za +męża Konrada Smykała oraz o bł. Boże i zdrowie w rodzinie.

 

  7.30 – O bł. Boże i zdr. w rodzinie Alojzego i Marii Koprek.

  9.00 – Za ++rodz. Eryka i Edeltraudę Glik, męża Joachima, dziadków Łucję i Teodora Glik, Marię i Mikołaja Mientus, Stanisława Zajdę, Jerzego i Dorotę Joszko oraz ++z rodz. Glik-Mientus-Joszko.

 

10.30 – Za +męża Jana Cichoń, ++rodz. z obu str. i ++z pokrew..

15.00 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

 

 

Parafialne konto bankowe:

 

Nazwa i adres:  Rzymskokatolicka Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnicy, ul. Szkolna 24, 47-180 Izbicko.

Nr rachunku:  90 8907 1089 2002 1000 1323 0001

 

lub (na cele remontowe): 63 8907 1089 2002 1000 1323 0002


Konto dla euro: 36 8907 1089 2002 1000 1323 0003


W przelewach z zagranicy należy podać:

 

nazwę banku: Bank Spółdzielczy w Leśnicy O/Strzelce Op.

SWIFT CODE:  POLU PL PR

PL  ...... (pełny nr konta)

nazwę posiadacza rachunku:  Rzymskokatolicka Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Krośnicy.

Menu

Statystyki


statystyka

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

czwartek,
04 czerwca 2020

(156. dzień roku)

Święta

Czwartek, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
575499

Zegar